• ПРО ШКОЛУ

Правила поведінки учасників освітнього процесу

Правила для вчителів та батьків:

— Будьте уважними, ввічливими до людини в будь-яких ситуаціях, дотримуючись загальнолюдських морально-етичних норм.

— Умійте бачити й помічати «Людину» в людині незалежно від статусу, національних ознак, віросповідань чи наявності фізичних вад.

— Поважайте думки інших людей, їх смаки, уважно вислуховуйте того, хто говорить, не перебивайте його. Не нав’язуйте співрозмовникові свою тему розмови як найцікавішу, найважливішу.

— Не підкреслюйте своєї шляхетності й жертовності у зробленій вами послузі, якою б важливою й значною вона не була.

— Звертаючись до оточуючих з проханням про будь-яку послугу, не забувайте про ввічливість.

— Поділяйте з людиною радість успіху.

— Співчувайте людині у її невдачах, підтримайте словом. Ви знаєте, навіть слово «лікує».

— Розмовляйте чітко, розбірливо – це прояв поваги до співрозмовника. Пам’ятайте: перешіптування, підсміювання у присутності інших – це ознака невихованості.

— Погрози, фізичні чи моральні розправи – ознаки мізерної людини, якій не місце в закладі, де панує ОСВІТА, КУЛЬТУРА, ВИХОВАННЯ.

— Бережіть робочий і вільний час інших людей, не марнуйте його.

— Будьте відповідальними у виконанні своїх обов’язків та пам’ятайте: пунктуальність – запорука загального успіху.

— Дбайте про свій зовнішній вигляд, охайність і чистоту, пам’ятаючи, що неохайність, недбалість і неувага до себе — це прояв неповаги до інших людей, зневаги до їх думки.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В ЗАКЛАДІ

Ми – у безпеці

1. Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї (ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам).

2. Фізична конфронтація, цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.

3. У школі учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.

4. Учні дотримуються вимог охорони праці та правил безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу.

5. Учні використовують безпечно навчальне та спортивне обладнання.

6. Учні користуються Інтернетом, не забуваючи про правила безпеки в Інтернеті.

Ми – ввічливі

1. До всіх учасників освітнього процесу учні звертаються шанобливо.

2. Учні поводяться ввічливо, проявляють повагу до старших, піклуються про молодших школярів.

3. Учні висловлюють свої погляди, не зачіпаючи та поважаючи гідність і почуття інших людей.

3. Учні бережуть майно школи, дбають про чистоту та порядок на території школи, в навчальних класах та кабінетах.

4. Учні бережуть підручники, навчальні посібники та інші дидактичні матеріали, технічні засоби.

5. Учні поважають цінності та традиції своєї школи.

Ми – старанні і наполегливі у навчанні

1. Учень приходить до школи за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

2. Учні переміщаються по школі спокійно.

3. У зимовий час учні залишають свій верхній одяг в гардеробі.

4. Учні слідкують за особистими речами.

5. Учень серйозно ставиться до навчання, дотримується розкладу уроків, своєчасно приходить на заняття.

6. Учні старанно виконують домашні завдання.

7. Учні дотримуються академічної доброчесності.

8. Учні беруть участь у позакласних та загальношкільних заходах.

9. Учні відвідують їдальню згідно з графіком, дотримуються правил поведінки та етикету за столом.

10. Йти зі школи та її території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).