• Профорієнтаційна робота

/Files/images/Профорієнтація.png

Профорієнтаційна робота

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії — це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі.

З метою формування в учнів професійного самовизначення в закладі освіти налагоджена робота з професійної орієнтації.

У сучасних умовах світ професій дуже рухливий: немала частина старих професій зникає, багато виникає нових спеціальностей. Спостерігається масова перекваліфікація. Професійна орієнтація у школі врахувує перехід до більш престижних, цікавих і оплачуваних професій. Здобувачі освіти повинні знати якомога більше професій, їх особливості, вміти порівняти свої можливості з вимогами професій до її носіїв.

Завданням профорієнтаційної роботи з учнями є їх підготовка до свідомого вибору професії.

Змістом профорієнтаційної роботи є:

а) розкриття перспектив галузі, в якій учень має намір обрати професію;

б) місце обраної ним професії серед інших професій певної галузі;

в) перспективи вдосконалення своєї професії і свого професійного зростання;

г) умови роботи з обраної професії;

ґ) обсяг знань, умінь і навичок, яких вимагає обрана професія.

Профорієнтаційні заходи, що були проведені у 2018-2019 навчальному році:

Заняття учнів 5 класу у рамках проекту "Карта професій"

Заняття учнів 8 класу "Мої здібності. Як обрати професію"

Зустріч здобувачів освіти 9-х класів з викладачами ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»

Зустріч здобувачів освіти 9-11 класів з викладачами та студентами Державного навчального закладу "Сумське міжрегіональне вище професійне училище"

Зустріч з викладачами та студентами медичного коледжу

Проект "Карта професій"